Camping Valkanela, 52450 Vrsar, Chorwacja

+48 500 580 132

+385 916 189 622

Slider

Okolica i atrakcje

Nasza baza nurkowa w Chorwacji znajduje się pomiędzy dwoma malowniczymi miasteczkami Vrsar i Poreč.

Vrsar jest typowym portowym miastem, gdzie życie skupia się wokół portu. Mamy tu wiele restauracji i kafejek z typowa istriańską kuchnią. Jest to niewielkie miasto z piękną włoską zabudową, wąskimi uliczkami, gdzie czas płynie znacznie wolniej. W sezonie letnim tutejsi rybacy organizują ribarskie festy podczas których można spróbować ryby i owoce morza przyrządzone według tradycyjnych receptur. Jest to też wspaniały czas aby poznać typową kulturę tego miasteczka.

Poreč jest większym miastem i tutaj życie płynie znacznie szybciej.

Znajdziemy tutaj piękną włoską zabudowę, romantyczne uliczki i zakamarki z dziełami sztuki miejscowych artystów. Również nie brakuje tu kawiarni i restauracji z przepysznymi specjałami jak cevapcici, kalmary , sałatka z ośmiornicy, pljeskavica,  bakalar oraz chorwackimi trunkami jak rakija, śliwowica, grappa  czy orzeźwiający bambus. Poreč to piękne miasto z długowieczną historią. Przechadzając się uliczkami Porečia można poczuć oddech historii , gdyż początki Porečia sięgają V wieku p.n.e. Będąc w Porečiu koniecznie trzeba zwiedzić Bazylikę Eufrazjusza, która w 1997 roku została wpisana na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Poreč to miasto, które funkcjonuje cały rok i jest bardziej rozwinięte, znajdziemy tu wiele sklepów, drogerii, banki, rynek, dworzec autobusowy, port z którego możemy popłynąć promem do Wenecji.

Dla miłośników wodnych wrażeń w pobliżu znajduje się wielki Aquaprk Aquacolors. W małym miasteczku Funtana dla dzieci wspaniałym przeżyciem będzie zwiedzenie Dinoparku. Półwysep Istra to region licznych winorośli, gajów oliwnych oraz producentów serów, w każdym miasteczku można spróbować miejscowego wina, domowej oliwy i serów. Na Istrze nie brakuje  również artystycznych akcentów w postaci rzeźb, licznych muzeów czy galerii sztuki.

x